تعزیه حبیب آباد برخوار

تعزیه حبیب آباد برخوار

معرفی اجمالی پیشکسوت تعزیه آقای سید مهدی مومنی

 

 

پیشکسوت تعزیه آقای سید مهدی مومنی

فرزند مرحوم زنده یاد حجت الاسلام والمسلمین حاج سید مرتضی مومنی (از روحانیون بزرگوار حبیب آباد) در سال 1335 در حبیب آباد برخوار متولد شد. تعزیه خوانی را در سنین نوجوانی آغاز کرد.  از جمله نقش هایی که ایشان از بدو ورود درعرصه تعزیه خوانی داشته میتوان به نقش های مختلف از جمله رقیه ، طفلان زینب ،محمد اشعث، حارث دوطفلان مسلم، و بویژه نقش شمربن ذی الجوشن اشاره کرد. ایشان تعزیه را در حسینیه قدیم این شهر شروع کرد و تا کنون نیز در این حسینیه مشغول به ایفای نقش شمر و اشقیا خوانی در مجالس تعزیه می باشد.

از جمله مشوقین وی به تعزیه خوانی می توان از مرحوم ملاحسین دهقانی معروف به ملاحسین شمر و مرحوم سید عباس مرتضوی و مرحوم استاد نبیاله فقیه و آقای مصطفی محسنی را نام برد.

ایشان بعد از مرحوم استاد نبی الله فقیه ادامه دهنده سبک آن مرحوم در نقش شمر بن ذی الجوشن می باشد که به ظرافت خاص و زیبایی سبک سنتی شبیه شمر را اجرا می نماید. 

 

 در روز عاشورا و روز 28 صفر در حبیب آباد و در مجلس تعزیه روز عاشورا ، ورود شمر که توسط ایشان صورت می گیرد جمعیت زیادی را برای دیدن به این حسینیه جذب می کند.

 

با آرزوی سلامتی وتوفیق روزافزون برای آقای سید مهدی مومنی 

 

 

بزودی تعزیه از ایشان قرار داده خواهد شد

 

 


 

 نظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه:

تعزیه حبیب آباد ׀ تاریخ: دو شنبه 20 مرداد 1396برچسب:معرفی پیشکسوت تعزیه آقای سید مهدی مومنی , تعزیه حبیب آباد برخوار, تعزیه حبیب اباد,

تعزیه حبیب اباد