تعزیه حبیب آباد برخوار

معرفی اجمالی پیشکسوت تعزیه آقای رضا بیگی
پیشکسوت تعزیه رضا بیگی
 
 
فرزند مرحوم حسن در سال 1329(ه.ش) در حبیب آباد برخوار متولد شد.
 
وی تعزیه خوانی را در سنین نوجوانی حدود سن 16سالگی در حسینیه محله پایین  آغاز کرد. از جمله نقش هایی که ایشان از بدو ورود درعرصه تعزیه خوانی داشته میتوان به نقش های مختلف از جمله (اولین نقش ایشان) ملائکه در تعزیه امام رضا ، مختار در تعزیه حضرت مسلم ، غلام حر و بویژه نقش حربن یزید ریاحی و امام حسین(ع) اشاره کرد.
 
 
ایشان تعزیه را در حسینیه قدیم (سیدالشهدا و ابالفضل العباس-محله پایین) حبیب آباد شروع کرد و اکنون در حسینیه حضرت مهدی قائم(عج) مشغول به ایفای نقش می باشد.
 
 
از جمله مشوقین وی به تعزیه خوانی می توان به مرحوم سید عباس مرتضوی و مرحوم استاد نبی اله فقیه اشاره کرد.
 
بیشترین نسخه های اجرا شده توسط ایشان نقش حربن یزید ریاحی و حضرت مسلم بن عقیل بوده که تأسی از مرحوم سید عباس مرتضوی میباشد.
 

تعزیه حبیب آباد ׀ تاریخ: چهار شنبه 8 ارديبهشت 1397برچسب:,

معرفی اجمالی پیشکسوت تعزیه محمد علی طالبی
 پیشکسوت تعزیه آقای محمد علی طالبی
 
 
 آقای محمد علی طالبی فرزند علی در سال 1320 در حبیب آباد برخوار متولد گردید. وی تعزیه خوانی را در سن 22 سالگی و از سال 1342 آغاز نمود. از جمله افرادیکه وی را تشویق به تعزیه خوانی نموده و نامبرده از ایشان تاثیر پذیرفته می توان به تعزیه خوانهای قدیم همچون مرحوم ملاحسین دهقانی (ملاحسین شمر) ، مرحوم علی اکبر مهوری (علی اکبر ابن سعد) ، مرحوم عبدالمحمد شریفی و مرحوم نبی اله فقیه اشاره نمود. 
 
 آقای طالبی ابتدا در نقش علی اکبر در حسینیه محله بالای حبیب آباد ایفای نقش می نمود و پس از آن در سال 1360 با کمک عده ای از علاقه مندان به تعزیه و خیرین محل اقدام به تاسیس حسینیه مهدی قائم عج (معروف به محله پاریس ) حبیب آباد نموده و در نقش های دیگری همچون قمر بنی هاشم و امام حسین (ع)، حر ، مسلم ، امام علی ع ، امام حسن ع  و ... تا کنون به ایفای نقش پرداخته است.
 
 وی که به شغل کشاورزی مشغول است در ایام مختلف سال در هیـــآت مذهبی حبیب آباد به ویژه هیئت صــاحب الـــزمان عج حبیب آباد اقدام به مداحی و نوحه خوانی اهل بیت عصمت و طهارت (ع) نموده و در جلسات مذهبی حضور فعالی دارد.
 
                                                                                                                                            با آرزوی سلامتی و توفیق روز افزون 
 
 

تعزیه حبیب آباد ׀ تاریخ: جمعه 22 خرداد 1396برچسب:,

صفحه قبل 1 صفحه بعد

تعزیه حبیب اباد